VoIP telefon

Dnes jsem se konečně dočkal. V našem bytě byl aktivován vysokorychlostní internet a mohl jsem vyzkoušet svoji novou hračku – VoIP adaptér. Koupil jsem dotované zařízení od provozovatele 802.cz, který zařízení dává při nabití 2500Kč na účet „zadarmo“.

VoIP telefon jsem nám zřídil, abychom mohli zůstat ve spojení s lidmi z Kutné Hory a zároveň nás to nezrujnovalo. Přeci jen, když se vynásobí 4Kč za minutu volání z mobilu třeba dvaceti a výsledek se vynásobí třeba deseti (skromný odhad) není to úplně malé číslo. Od VoIP tedy snížení faktur za mobily. Příjemným vedlejším účinkem je to, že můžu vyzkoušet VoIP v praxi.

Zatím jsem udělal jen pár zkušebních hovorů na pevné linky a měl jsem jeden příchozí hovor. Kvalita hovoru je bezproblémová. Nikdo nepoznal rozdíl oproti volání s kýmkoliv jiným. Ze zařízení mám opravdu radost a jsem zvědav, jak bude fungovat dále. Jestli se osvědčí, přetáhnu na VoIP možná i rodiče.

Tags:

2 Responses to “VoIP telefon”

 1. Vasek Hajek napsal:

  Ahoj,
  pokud je dost rychlá linka a je třeba volat na pevnou nebo mobil nemohu než doporučit. Vedle toho, že VoIP používá většina mých příbuzných, VoIP je masově používána i ve firmách, s nimiž spolupracujeme. Na kvalitě zvuku se to téměř neprojevilo (jednou měl mamčin poskytovatel špatně nakonfigurované sítě a VoIP se zhoršovalo při práci na netu, ale pak to překonfiguroval a na nezávislé linky a teď je to OK).

 2. honza napsal:

  Ahoj,
  dík za komentář a za uklidnění tím, že to používá více lidí.

  Po cca měsíci používání se nám stalo jednou, že nás opačná strana neslyšela. Dvoje lidi si nám už stěžovali, že je nás špatně slyšet. To ale může být přístrojem (přeci jenom má něco za sebou).

  Můžu se zeptat, jakého operátora používá tvoje příbuzenstvo a případně jak jsou s ním spokojeni? Když jsem teď byl o víkendu u rodičů, tak jsem vzal jejich poslední fakturu od O2 a zjistil, že by mohli ušetřit přes 400 Kč měsíčně… Potřebuji ale něco spolehlivého, tak bych byl rád za reference.

Leave a Reply