Sbohem, ČSOB

Logo ČSOB Po delším martyriu restrukturalizace našich bankovních účtů, jsem dnes udělal poslední krok a to sice, že jsem zrušil svůj účet u ČSOB. Když pominu to, že jsem na pobočce strávil půl hodiny a musel jednu z podepisovaných žádostí vypsat sám rukou na univerzální formulář s „žádostí“, musím říct, že se ke mně na chodovské pobočce chovali velice mile a všechno probíhalo profesionálně a na úrovni. Skoro jsem si chvílemi říkal, že je mi líto, že od nich odcházím.

Nicméně o správnosti mého rozhodnutí mě utvrdil pohled na výpis z ČSOB účtu dnes večer, na kterém se objevila položka „Zrušení SIPO – 40 Kč“. Uvědomuji si, že jsem dnes mimo jiné opravdu podepisoval žádost o zrušení SIPO, chápal jsem to však pouze jako jeden z nutných kroků vedle rušení kreditní karty apod. Není potřeba dlouhosáhle popisovat, co už bylo napsáno dříve. Stalo se mi přesne to, co popisuje článek na Aktuálně. Ještě že už jsem neměl na účtu žádné trvalé příkazy a přišlo mě bezplatné rušení účtu na pouhých 40 Kč.

Ze strany ČSOB to vnímám jako zajímavý způsob říkání „Nashledanou“. Obávám se, že po tomto (a jiných) zážitcích se s ČSOB už asi nesetkáme.

One Response to “Sbohem, ČSOB”

  1. Petr napsal:

    Pokud by se Ti to chtělo dál řešit, existuje tzv. finanční arbitr (http://www.finarbitr.cz/cs/), který v tomhle může hodně pomoct. Nejsem právník, ale je to v principu něco jako státem stanovený rozhodce (s razítkem se lvem), odborník zaměstnaný tuším přímo ČNB.
    Problém sam. je, že jsi jim podepsal že to SIPO rušíš, nicméně, kdybys tvrdil, že to podle nich byla nutnost pro zrušení účtu a že Ti ho bez toho odmítli zrušit (což je pokud vím pravda), tudíž to byla, dle Tvého názoru, součást rušení účtu jako takového a tudíž by to mělo být zdarma (dle zákona)…

    Pokud Ti tedy jde o princip a máš na to čas a chuť, pošli stížnost bance, že nesouhlasíš se stržením poplatku (ta Ti ji sam. zamítne s ohledem na jejich podmínky, bla bla bla) a máš asi měsíc, abys podal stížnost k arbitrovi (tou lhůtou si nejsem jistej, radši dřív, než později). Jde to i online – napíšeš co se stalo a proč Ti to vadí, přiložíš všechny toho se týkající dokumenty, odešleš online formulář.

    Většinou se tyhle spory řeší domluvou, kterou iniciuje arbitr, protože kdyby došlo na skutečné řízení, zaplatila by banka kolem 10.000 za řízení + případná pokuta + další náklady spojené s řízením. Ty, jako spotřebitel, jsi chráněný, takže i kdyby's v řízení neuspěl, nebudeš platit nic.

Leave a Reply