Přestěhováno na Hostmonster.com (recenze)

Před několika dny jsem si splnil svůj sen a koupil si doménu.

Na doporučení Arthura jsem vybral Hostmonster. Díky stránce http://www.hostmonsterreview.org/…ster-coupons platím $5.95 měsíčně i s doménou, což za služby, které nabízí není vskutku mnoho.

Výhody

Dech mi vyrazila registrační procedura. Celkem to byl jeden formulář. Na něm se mimo jiné vyplnilo číslo kreditky, ze které mi odečetli částku za dva roky hostingu a bylo hotovo. Bez žádných dalších průtahů jsem si mohl otevřít www.stastnarodina.com a okamžitě jsem měl aktivní přístup do administračního panelu, který byl dalším vyražením dechu. Jde tu nastavit vše, na co si vzpomenete.

SSH přístup byl jednou z věcí, které mě k Hostmonsteru hodně táhly. Když jsem jim poslal fotku české občanky, obratem mi byl ssh přístup aktivován a funguje opravdu dobře. Pro Power User je to opravdová lahůdka.

Další funkce, které opravdu ocením a které používám:

 • velmi rychlé zakládání subdomény a jednoduchá správa
 • 100 MySQL databází (ne, nepoužívám jich všech sto, ale používám více než jednu :-))
 • 1 500 GB prostoru – to by snad mělo na chvíli stačit. Pro začátek se mi podařilo použít 500MB.
 • vlastní editace php.ini – plná správa nastavení PHP
 • 9999 FTP účtů s detailním nastavením každého zvlášť

Nevýhody

Hlavní nevýhodou je rychlost připojení. Průměrná rychlost stahování z jejich serveru nepřesahuje 200K/s, což pro v mnohých případech silně nedostačuje.

Ve víře ve zlepšení už řeším problém s jejich podporou (opravdu odpovídají a odpovídají rychle – v řádu hodin). Nasměrovali mě na traceroute. Ten opravdu pro některá místa, ze kterých se připojuji není slavný. Rychlost se ale moc nezlepšila ani v místech, kdy byla trasa celkem krátká a s rozumnými odezvami.

Pro běžné prohlížení webu ale toto zpomalení není nijak znatelné, takže asi od Hostmonsteru neuteču. Ostatní služby a v neposlední řadě i cena jsou totiž velmi dobré.

Podtrženo sečteno

Hostmonster je hodně muziky za málo peněz. Pro osobní využití stačí. Použít ho ale pro český business by to byla velká chyba. Pro tyto účely jsem si oblíbil pro hosting Mediaweb, se kterým mám pouze kladné zkušenosti. Můžu vřele doporučit.

Tags: ,

3 Responses to “Přestěhováno na Hostmonster.com (recenze)”

 1. Čtu samé pozitivní recenze, ale všechny jsou zhruba dva roky staré, jak je to s Hostmonsterem teď?

 2. honza napsal:

  Ahoj,
  já jsem z Hostmonster už odešel k českému OneBit. Rychlost přenosu dat mezi datacentrem Hostmonster a CZ byla fakt dost nízká. Ceny OneBit jsou pro mě v pohodě.

 3. Jojo, u ONEbitu taky hostuju, uvažuju o Hostmonsteru jako hostingu pro weby v anglickém jazyce, kde čeští uživatelé ani nemají moc co dělat. Díky za info :)

Leave a Reply